blank
blank

Fibroblast Tedavisi

Fibroblast Uygulaması

blank
Cildimizin gergin, canlı, sağlıklı görünmesini sağlayan yapılar elastin ve kolajendir.
İlk doğduğumuzda vücuttaki elastin ve kolajen seviyesi maksimumdadır, yıllar geçtikçe cildin genç görünümünü sağlayan bu maddelerin yapımı azalır sonunda, ciltte bozukluklar, sarkmalar, kırışıklıklar gözlenir.
Cildimizin kaybettiği bu maddeleri yerine koyarak ya da daha fazla üretilmesini sağlayarak genç ve sağlıklı bir cilt elde etmek mümkün..
Peki nasıl? Temelde 2 yöntemle cilde kaybettikleri geri kazandırılabilir; yerine koyarak (enjeksiyon ya da diğer mezoterapi yöntemleri ile cilt için gerekli olan maddelerin verilmesi ile) ya da vücudumuzun bu maddeleri tekrar salgılamasını sağlayarak
Fibroblast tedavisi vücudun tekrar kolajen elastin gibi maddeler salgılamasını sağlayarak zamanı geri alır. Kırışıklıkların giderilmesinde, akne tedavisinde, ciltteki kalıcı izlerin giderilmesinde (suçiçeği izi gibi) oldukça etkin sonuçlar sağlayabilmektedir.

Fibroblast Nedir?

Fibrobastlar; bağ dokuda bulunan temel hücrelerdir. Fibroblastlar bağ dokuda çeşitli hücre tiplerine dönüşebilir.
Fibroblastları bağ dokunun kök hücreleri olarak tanımlamak pek yanlış olmaz.

Fibroblastların en önemli özellikleri doku yenileyici ve gençleştirici etkileridir.

Fibroblastların pek çok kilit görevi vardır. Bunların başında; bağ dokunun ana maddesini oluşturan kolajenin üretimi gelir. Kolajen doku yenilenmesi ve iyileşmesi işlevi olan çok önemli bir proteindir.
Fibroblastlar kollajen sentezi yanı sıra birçok sitokin salınımı, otokrin ve parakrin etkileşimi de sağlarlar. Bu mekanizmalar ile cilt hasarlarını düzeltmede etki göstermektedir.

Fibroblast Uygulaması Nedir?

Zamanın etkilerinden her şey gibi cildimiz de etkilenir. Kırışıklıklar, sarkmalar, lekeler gözlenir.

Ciltteki bu etkilerin nedeni; yıpranan dokuda canlılığını kaybeden hücrelerle birlikte kollajen ve elastin üretiminin azalmasıdır. Fibroblastlar tarafından sentezlenen kollajen ve elastin azaldığında deride yapısal bozukluklar meydana geldiği ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı bilinmektedir.

Fibroblast uygulaması ile; cildin tekrar kolajen ve elastin üretmesi sağlanır. Bu sayede yıpranmış dokuların onarılması ve genç görünüm sağlanması mümkündür.
Plasma enerjisi sadece istenilen deri alanına etki ederek (çevredeki cilt dokusunu koruyarak) ortalama 20 -30 dakika içinde hemen ciltte sıkılaşma, gerilme ve gençleştirme etkisi göstermektedir.

Fibroblast Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

Fibroblast Uygulamasını Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fibroblast Uygulamasının Kullanım Alanları

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Saç Tedavileri