blank

PDO Saç Mezoterapisi

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Örümcek Ağı İle Saç Mezoterapisi

blank
PDO veya uzun adı ile polidioksanon, sıklıkla dikiş atılmada da kullanılan, belirli bir süre sonra vücut tarafından kendiliğinden atılan cerrahi ipliklerdir.
Fransız askısı, örümcek ağı gibi uygulamalarda kullanılan bu iplikler cildin kendi kendini iyileştirme sürecini destekleyerek kolajen ve elastin sentezini destekler.
Polikliniğimizde ise saç dökülmesi tedavisinde etkin ve güncel bir yaklaşım olarak PDO ipliklerini kullanmaktayız.

PDO İplikleri ile Saç Tedavileri

Örümcek ağı ile saç mezoterapisi; saç dökülmesine karşı kanıtlanmış bir tıbbi prosedürdür. Kafa derisinde küçük bir dermal iğne ve çözünebilir bir iplik olan polidioksanon (çözünür dikişleri düşünün) kullanılır.
Güney Kore’de icat edilen PDO İplikleri FDA onaylıdır.

PDO’nun bağ dokusunun yenilenmesine yardımcı olacağı inancına dayanarak, kırışıklıkları azaltmak ve lifting etkisi yaratmak gibi kozmetik amaçlarla, yüz germe ameliyatlarına  bir alternatif olarak, sıklıkla kullanılmaktadır.

..ve şimdi  biz de Polikliniğimizde saçlarınızı yenilemek için kullanıyoruz.

Örümcek ağı ile saç mezoterapisi; yorgun, zayıflamış saç foliküllerini canlandırarak saç büyümesini uyarır. Bu işlem neredeyse bir saatten az sürer. Uygulama sonrasında ise hayatınıza hiçbir kesinti olmadan devam edebilirsiniz

Etkisi ne zaman görülür?

Örümcek ağı ile saç mezoterapisi uygulaması ile 3. aydan itibaren gözle görülür saç büyümesini sağlanabilmektedir.

Çalışmalar, PDO iplikleri ile tedavi edilen hastalarda hem saç yoğunluğunun hem de saç kalınlığının artabileceğini göstermektedir. Dikişler yavaş yavaş parçalanıp cilt tarafından emildiği için uyarıcı etkisi 6-12 ay kadar devam edebilir.

Örümcek ağı saç büyümesini iyileştirmek için nasıl çalışır?

Örümcek ağında kullanılan PDO iplikler, kollajen, elastin, hİyaluronik asit ve yeni kan damarı oluşumunu uyaran, yavaş emilen sentetik bir cerrahi dikiş malzemesidir. Ayrıca çözünürken fibroblastları aktive eder.
Örümcek ağı ile tedavi edilen bölgelerdeki büyüme faktörleri serbest kalır, kan akışı artar ve saçınızın yeniden büyümesini uyarır.
PDO ipliklerin, yeni kan damarları oluşturmada (neo-vaskülarizasyon), kollajen tip 1 ve 3’ü yenilemede ve yağları parçalamada (lipoliz) için FDA onayı bulunmaktadır.
Pek çok cerrahi prosedürde PDO iplikler on yıllardır, alerji veya uzun vadeli komplikasyonlarla ilgili herhangi bir sorun olmadan güvenle kullanmaktadır.
Saç mezoterapisi de yeni kan damarları oluşturma (neo-vaskülarizasyon) ve kollajen üretimi ile ilişkilidir, ayrıca saçlar için yararlı olan vitamin, mineral, peptitler içerir bu nedenle saç mezoterapisi ile birlikte uygulanan örümcek ağı ile etkinlik çok daha yüksek olacaktır.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Saç Tedavileri