blank

Nazolabial Dolgu

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Nazolabial Çizgi Nedir?

blank
Nazolabial; burnun her iki yanından başlayıp, sağ ve sol dudak kenarlarına kadar uzanan çizgiye verilen isimdir.
Özellikle güldüğümüz zaman ortaya çıkar ve bu çizgi çok belirgin olduğunda yüze yorgun ve mutsuz bir ifade verebilir. Hatta kişinin yaşından daha büyük görünmesine bile neden olabilir.
Yaşa bağlı olarak nasolabial çizgi gittikçe derinleşir. Bazı kimselerde ise bu çizgiler yapısal olarak derindir. Gülünmediği zamanlarda bile görünür haldedir.
Korunmasız güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma, alkol, sigara gibi alışkanlıklar, düzensiz uyku, beslenme bozuklukları tüm cilt dokusunu ve tabi ki nasolabial çizgileri olumsuz yönde etkiler.

Nazolabial Dolgu

Nasolabial çizgileri dolgu ile hafifletmek, daha fresh ve genç bir görünüm elde etmek mümkündür.
Nazolabial kıvrımların derinliğine göre dolgu miktarı belirlenir. Çok derin çizgilerin tedavisinde hiyalüronik asit yerine yağ enjeksiyonu tercih edilebilir.
Bazen sadece nazolabial çizgilere müdahale yeterli olurken, yanak bölgesinin de doku kaybettiği durumlarda, tek başına nazolabial dolgu yeterli olmaz. Simetrik bir yüz için mutlaka yanak dokusu da desteklenmelidir.

Nazolabial Dolgu Kalıcı Mıdır? Etki Süresi Ne Kadardır?

Nazolabial dolgu için genellikle hiyalüronik asit tercih edilmektedir. Etki süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 12-18 ay olarak ortalama bir süre söylenebilir.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Dolgu Uygulamaları