blank

Nem Aşısı

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Nem Aşısı

blank
Sağlıklı ve genç ciltten bahsedilirken; cildin nemli tutulmasının önemi vurgulanır. Öncelikle şu ayrımı yapmak gerekir; kuru cilt tipi ile nemini kaybetmiş cilt aynı anlama gelmez. Kuru cilt; yağlı cilt, karma cilt gibi cilt tiplerinden biridir ve genetik bir durumdur. Nem ise her cilt tipi için gereklidir. Yani sadece kuru ciltlerin değil yağlı ve karma ciltlerin de neme ihtiyacı vardır. Bu sebeple nem aşısı tüm cilt tipleri için uygulanabilir bir tedavidir.

Peki Cildimiz Neden Nem Kaybeder?

Sağlıklı cilt yüzeyi; hidrolipidik denen yağ ve sudan oluşan bir yapı ile kaplıdır. Normalde bu yapı geçirgen değildir cildin su kaybını ve dış etkilerden zarar görmesini önler. Ancak zamanın ve çevre koşullanırın etkisi ile hücreler hasar görür ve yapı bozulur. Cilt bütünlüğünü ve nemini kaybeder.
Nem kaybı ise; kırışıklıkların oluşmasına, cildin mat, donuk görünmesine, elastikiyetini yitirmesine neden olur.

Nem Aşısı Nedir? Ne İşe Yarar?

Nem Aşısı; cildin bozulan su dengesini geri kazanmasını sağlayan bir mezoterapi uygulamasıdır.
Vücudumuzdaki suyun %15’i cildimizde bulunur ve cildin %70’i ise sudan oluşur. Yani cildin su kaybetmesi demek cildin tüm yapısının bozulması demektir. Bozulan cilt yapısında kırışıklıklar, sarkmalar, matlık gözlenir.
Nem Aşısı saf hyaluronik asit içerir. Hyaluronik asit harika bir su tutucudur ve cildin ihtiyaç duyduğu tüm nemi sağlar. Nem Aşısı uygulamasından sonra cilt yumuşak, canlı, parlak, kadifemsi bir yapıya kavuşur. Ayrıca kırışıklıklar ve sarkmaların giderilmesinde oldukça destekçidir.
Nem Aşısı; yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el üzerine uygulanabilir.

Nem Aşısını Kimler Yaptırabilir?

Nem Aşısı 20 yaş ve üzerindeki tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir.

Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Anti Aging Yüz - Boyun - Dekolte