blank

Diğer IV Terapiler

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

IV Terapiler

blank

IV/Damar Yolu ile Yüksek Doz Çinko Uygulaması:

Çinko vücudumuza pek çok yarar sağlayan önemli bir mineraldir. Sağlıklı bağışıklık için gerekli olan eser elementler arasında yer alır. Vücudu oksidatif strese (= vücutta toksinlerin/ serbest radikallerin miktarının antioksidanlardan fazla olması durumu) karşı korur.
Çinko koku, tat, işitme, görme duyularımızın sağlıklı olması için gereklidir. Çinko vücut yaşlanması ile de direkt etkilidir.

Çinko:

Çinko ağızdan alınabildiği gibi; sindirim sistemindeki olası yan etkileri gözlenmeksizin IV / Damar yolu ile de uygulanabilmektedir. Yukarıda sayılan olumlu etkileri nedeni ile çinko IV terapilerde sıklıkla tercih edilmektedir.

IV / Damar Yolu ile Alfa Lipoik Asit Uygulaması

Alfa LipoikAsit vücudumuzda doğal olarak üretilen etki antioksidanlar arasındadır. Tekrar hatırlatalım; antioksidanlar vücudumuzu hasta eden, yaşlanmayı hızlandıran, sağlığı bozan serbest radikallerin/toksinlerin vücuttan uzaklaştırmasını sağlayan maddelere denir. Sağlıklı olabilmek için vücuttaki antioksidan miktarı serbest radikal miktarından çok daha fazla olmalıdır.
Vücudumuzda pek çok antioksidan bulunur. Alfa lipoik asidin en önemli özelliklerinden biri hem yağda hem de suda çözünebilmesidir. Şöyle açıklayalım en çok kullanılan ve etkili antioksidan olan C vitamini suda çözünür, A vitamini ise yağda çözünen antioksidandır. Alfa lipoik asit hem yağda hem suda çözünür, bu da daha fazla serbest radikal türüne karşı etkili olmasını sağlar.
Alfa Lipoik Asit hayvansal ve bitkisel gıdalardan da temin edilebilmektedir. Ancak günümüzde maalesef besinlerin içerikleri hızlı üretim nedeniyle pek yeterli olmayabilmektedir. Bu da takviyelere olan ihtiyacı arttırmaktadır.

Alfa lipoik asit;

IV/Damar Yolu ile Selenyum Uygulaması

Selenyum, vücut için çok değerli olmasına rağmen halk arasında popülaritesini yeni yeni kazanmaya başlamış bir mineraldir.
Selenyum toprakta bulunan bir eser elementtir. Topraktan besinlere ve az miktarda suya geçer. Ancak besinlerle almaya çalıştığımız her vitamin mineral gibi yeterli kadar alabildiğimiz şüphelidir. Bu nedenle selenyum oral kullanımın yanı sıra IV terapiler arasında da yerini almıştır.
Her yaş grubundan kişide selenyum eksikliğine sıklıkla rastlanmaktadır. Selenyum eksikliğinde tahmin ettiğiniz gibi öncelikle bağışıklık sistemi tehlikeye girer. Selenyum, hücrelerinizin ve DNA’larınızın koruyucusu görevindedir.

Selenyumun başka hangi işlevleri var özetlemek gerekirse;

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Sağlıklı Yaşam