blank

Anti Aging Yüz – Boyun – Dekolte

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

blank

Anti Aging Yüz Mezoterapi

Anti aging yüz mezoterapi; cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarında etkili bir yöntem olarak bilinmektedir. Mezoterapi farklı alanlarda geçmişten günümüze uygulanan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Anti aging yüz mezoterapi yönteminde cildin altına cildi yenileyen çeşitli iğneler uygulanmaktadır. Hastalar cildin altına uygulanan ilaçların yan etkileri olup olmadığını merak etmektedir. Bu konuya açıklık getirmek gerekirse anti aging yüz mezoterapisinde cildin altına uygulanan ilaçların az miktarda verilmektedir. Anti aging yüz mezoterapisinde hastanın cildine enjeksiyon ile uygulanan ilaçların az miktarda verilmesinden dolayı kişide herhangi bir yan etki yapmamaktadır. Anti aging yüz mezoterapisi, hastanın cildinin altına uygulanan vitaminler, mineraller sayesinde ciltte nem miktarını artırmaktadır. Ayrıca hastanın cildine uygulanan ilaçlar sayesinde kişinin cildi yenilenmektedir.

Anti Aging Yüz Mezoterapi Avantajları Nelerdir?

Anti aging yüz terapi, günümüzde orta yaş ve ileri yaş kadın hastalar tarafından uygulanan cildin yenilenmesine olanak sağlayan bir tedavi yöntemidir. Yüz mezoterapisi sayesinde hastalar, cilt sarkmaları sorunlarından ya da cilt kırışıklığı gibi problemlerinden kurtulmaktadır. Hastaya uygulanan yüz mezoterapi ile ciltte kolajen sentezi uyarılmaktadır. Bu sayede hastanın yüzünde gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık oluşmaktadır. Yüz mezoterapisi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünmektedir. Bu nedenle anti aging yüz mezoterapi yaygın olarak yapılmaktadır. Yüz mezoterapinin faydaları arasında; cildin elastikiyeti artması, cilt sarkmasının azalması ve kırışıklıkların hafiflemesi görülmektedir. Ayrıca yüz mezoterapi sonrası hastanın cildi aydınlık bir görünüme kavuşmaktadır.

Anti Aging Yüz Mezoterapisi Hastalara Ne Sıklıkla Uygulanmaktadır?

Yüz mezoterapisi yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğneler sayesinde uygulanmaktadır. Hastaya uygulanılacak anti aging yüz mezoterapisi alanında uzman doktorlar tarafından steril ortamda yapılmalıdır. Anti aging yüz mezoterapisi yeni başlayan kişiler için 1 – 4 hafta aralığında uygulanmaktadır. Yaklaşık olarak 4 – 6 seans sonrasında işlemi gerçekleştirilen doktora tekrar gidilmesi gerekmektedir. Yüz mezoterapisinde sonuç 2’inci seansın ardından gözle görülebilmektedir. Anti aging yüz mezoterapi tedavisinin tamamen sona ermesi ardından hastada meydana gelen değişimler de devam etmektedir.

Anti Aging Yüz - Boyun - Dekolte

Paris Işıltısı, Dr Handan Yavuz

Paris Işıltısı

NCTF 135 HA adı halk arasında pek de akılda kalmaz diye düşünülerek, hazır ürün Fransa kökenli, cilde ışıltı da katıyor, o zaman adı neden “Paris Işıltısı” olmasın deniliyor.

Kleopatra Aşısı

Kleopatra aşısı; cilt hasarını ortadan kaldırarak cildin gençleşmesini ve canlanmasını sağlayan bir üründür. İçerdiği saf biyometrik peptitler ile etkisini gösterir.

Somon DNA

Cildimizde gözlenen yaşlanmaya bağlı oluşan değişikliklerin temel nedeni bazı proteinlerin azalmasıdır.

Gençlik Aşısı

Çevresel faktörleri değiştirmek elimizde ancak müdahale edemediğimiz 2 şey var: zaman ve genetik yapı. Zamanla tüm vücut hücrelerimiz gibi cilt hücrelerimiz de yaşlanır.


Nem Aşısı

Sağlıklı ve genç ciltten bahsedilirken; cildin nemli tutulmasının önemi vurgulanır. Öncelikle şu ayrımı yapmak gerekir; kuru cilt tipi ile nemini kaybetmiş cilt aynı anlama gelmez.Kuru cilt; yağlı cilt, karma cilt gibi cilt tiplerinden biridir ve genetik bir durumdur.

Biyolifting

Çapraz bağlı formu yüz dolgularında (dudak, jawline, elmacık kemiği, nazolabial..) biraz daha likit hali göz altı ışık dolgusunda, çapraz bağlı olmayan hyaluronik asit ise harika su tutma özelliği nedeniyle nem aşısı, gençlik aşısı gibi cilt gençleştiren mezoterapi uygulamalarında kullanılmakta.

Leke Tedavisi

Ciltte oluşan lekeler, cildimiz ile ilgili bir takım şeylerin yolunda gitmediğinin habercisi olabilir. Bazen lekeler; güneş ışınlarının cildimize hasar verdiğini söyler, bazen de yaş ile birlikte hücrelerimizin eskisi kadar canlı olmadığını anlatır.

Akne – Skar Tedavisi

Skar; İngilizce “scar” yara izi anlamına gelir. Herhangi bir hasar nedeni ile cildimizin kendi kendini onarır ve bu esnada skar oluşumu gözlenebilir. Çoğu zaman bu yara izleri yüzeyseldir ve belirli bir süre sonra tamamen ortadan kaybolur.

Mezolift

Mezolift; cildin gerginleşmesini, gençleşmesini sağlayan, uygulaması pratik olduğu kadar etkili de bir yöntemdir. Mezolift uygulamasında cilde kaybettiği esnekliği, nemi geri kazandıran maddeler enjekte edilerek lifting etkisi sağlanır.