Sağlıklı Yaşam

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Sağlıklı Yaşam Hakkında Ne Yapıyoruz?

Sağlıklı olmak ve genç kalmak istiyorsak dışarıya baktığımız kadar içeriye de bakmamız gerekir.
Dünya Sağlık Örgütü 1960’lı yıllarda sağlığın tanımını yaparken bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak potansiyeli en üst seviyede kullanmaktan bahsetmiş. Eğer bu üçünü en üst noktada kullanabiliyorsanız sağlıklısınız demektir.

Bu zamana kadar hep bedene ağırlık verdik çünkü son yüz yıldır ilaç sektörünün lokomotif olduğu bir sağlık anlayışı gündeme geldi. Günümüz ise bütüncül tıp artık önemli sağlık kuruluşlarında birer departman haline geldi. Kişiler ister bir sağlık problemi nedeniyle, ister estetik bir kaygıyla hekime başvurmuş olsun; hastaya bütüncül yaklaşma anlayışı hakim olmaya başladı.

Polikliniğimizde “İçte sağlık dışta güzellik” mottosunun bir parçası olarak sağlıklı yaşam hizmetleri kapsamında savunma sisteminizi destekleyecek ozon ve tüm damardan destek tedavileri, nefes terapileri ile sağlıklı beslenme danışmanlığı da hizmetlerimiz arasında bulunmaktadır.

İçte Sağlık dışta güzellik

Sağlıklı Yaşam

Ozon Terapi

Ozon terapi; saf oksijenin reaktif formu olan tıbbi ozonun iyileştirme amaçlı kullanılmasıdır. Avrupa’daki kliniklerde 50 yıldan uzun süredir kullanılan ozonterapiye ilgi her geçen gün artış göstermektedir.

IV Glutatyon

Glutatyon; vücudumuzda doğal olarak üretilen (karaciğer tarafından), bazı besinlerde de bulunan oldukça etkili bir antioksidandır.3 aminoasitten oluşur: sistein, glutamat ve glisin.

IV C Vitamini

Yüksek doz damardan C vitamini uygulaması; güçlü bir antioksidan etki (serbest radikal toplayıcısı) yaratır bu sayede bağışıklık sistemine destek sağlanır, enfeksiyonlarla mücadele güçlenir ve yaşam kalitesi artar.

Diğer IV Terapiler

Çinko ağızdan alınabildiği gibi; sindirim sistemindeki olası yan etkileri gözlenmeksizin IV / Damar yolu ile de uygulanabilmektedir.

Nefes Terapisi

Dünyamızın ve bizlerin geçtiğimiz bu özel dönemde, yüklerimizi bırakmamız ve özgürleşebilmemiz için NEFESİN önemi çok büyük yer kaplıyor.

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı bir beden, mental iyilik hali için bağışıklık sisteminin iyi çalışması gerekir. İyi bağışıklık için düzenli egzersiz, uyku ve beslenme gerekir.