blank

Altın İğne / Radyofrekans

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Altın İğne / Radyofrekans

istanbul altın iğne saç mezoterapisi nedir faydaları nelerdir
Günümüzde pek çok etkin medikal estetik işlemleri bulunmaktadır. Ancak başarılı bir işlemden söz edebilmek için sadece etkinlikten bahsetmek yeterli olmaz, doğal bir görünüm elde etmek de çok önemlidir. Yani öyle olmalı ki çevrenizdekiler sizdeki değişim ve güzelliğin farkına varmalı ama tam olarak ne yaptırdığınızı anlamayacak kadar da doğal görünmeli..
Bu açıdan Fraksiyonel Radyo Frekans halk arasındaki adı ile Altın İğne; ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri arasında belki de en çok göze çarpanıdır.
Altın iğne uygulamasında ise cildin yeniden kolajen üretmesi mümkündür. Bu sayede cilt canlanır, lekeler kaybolur, kırışıklıklar gider, elastikiyet artar kısaca gençlik geri kazanılır. Altın iğne uygulamasının en güzel yanlarından biri ise cildin asla uygulama öncesindeki haline geri dönmemesidir.

Altın İğne nedir?

Altın İğne yönteminde; mezoterapi, fraksiyonel lazer ve radyofrekans teknolojileri tek bir cihazda toplanmıştır. Karışık geldi değil mi ? Hadi biraz konuyu açalım:
Altın iğne cihazının üzerinde mikro iğneler bulunur. Bu mikro iğneler aracılığı ile radyofrekans cilt altına verilir. Radyofrekans bir ısı enerjisidir ve tıpta uzun yıllardır farklı alanlarda güvenle kullanılmaktadır.
Altın iğne ile yapılan uygulama esnasında cilt yüzeyini hırpalamadan cilt altını kontrollü şekilde uyarılır/ hasar verir. Cildimiz hasar gören dokuları onarmak için kolajen üretimine başlar ve böylece kırışıklıklar giderilir, cilt sarmaları düzelir, daha gergin daha canlı bir görünüm elde edilir. Üstelik bu etki yüzeysel değildir; yani dışarıdan herhangi bir ürün enjekte edilmez, cilt kolejen ve hiyalüronikasiti kendi üretir. Bu nedenle altın iğne uygulamalarından çok sonra dahi kişi uygulama öncesindeki ilk haline dönmez, uygulamanın tekrarı halinde hep daha iyiye doğru bir ilerleme gözlenir.
Fraksiyonel mikro iğneler cildin altına inerken cilt yüzeyini uyarıp kolajeni harekete geçirerek doğal iyileşme sürecini başlatır. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasındaki hücre gelişim faktörleri harekete geçer. Bu da ciltteki ton farklılıkları, lekeler ve ince kırışıklıkların tedavisini mümkün kılar.

Altın İğne Çalışma Prensibi

Altın iğnenin etki mekanizması cildin kendi kendini tamiri üzerine kuruludur. Cildimizin canlı, pürüzsüz ve elastik olmasını sağlayan yapı cilt yüzeyinin hemen altında yer alan ağ tabakadır. Ağtabakanın yapı taşı ise kolajen denilen proteindir.
Kolajen ilk doğduğumuzda en yüksek seviyededir. 20 yaşından sonra ise cildimiz kolajen kaybetmeye başlar. En başlarda bu kayıp miktarı çok az olduğu için fark etmeyiz ama seneler geçtikçe ve çevresel faktörlerin de yardımı ile daha hızlı bir değişim yaşamaya başlarız. Mimik çizgileri belirgin hale gelir, cilt eskisi gibi parlamaz, lekeler ve sarkmalar gözlenmeye başlar.

Peki kolajen nasıl arttırılabilir?

Bunun iki yolu bulunur;

Altın iğne yöntemi ile cildin tekrar kolajen üretmesi sağlanmaktadır. Bunun için cilt altına kontrollü bir şekilde ısı enerjisi gönderilir ve buaradaki dokuya bir miktar zarar verilir. Cilt dokuları tamir etmek için ekstra kolajen ve diğer maddeleri üretmeye başlar ve sonuçta ciltteki kırışıklıklar sarkmalar, lekeler ortadan kalkar.

Altın İğne’nin Avantajları Nelerdir?

Plasma enerjisi ile göz kapağı estetiğinde uygulama yerinde minik kabuklanmalar ve göz kapaklarında ödem gözlenmesi doğaldır. Yaklaşık 1 hafta sonra bu etkiler ortadan kalkmaktadır. Ameliyatsız göz kapağı estetiğinin hemen ertesi günü duş almakta ve makyaj malzemeleri kullanmakta hiç bir sakınca bulunmamaktadır. Bu nedenle kişilerin günlük hayata geçişi oldukça hızlıdır.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Altın İğne Hangi Durumlarda Uygulanır?

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Teknolojik Tedaviler