blank
blank

Cilt Bakımı

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

blank
Cilt Bakımı Hakkında
Cildimiz, çeşitli etkenlerden dolayı hasar görmektedir. Güneş, rüzgar, hava kirliliği cildimize etki eden dış faktörler arasında yer almaktadır. Ayrıca stres, yoğun iş temposu da cildimizi olumsuz etkilemektedir. Her organın sağlığı oldukça önemlidir. Bu nedenle cilt sağlığına da dikkat etmek gerekmektedir. Günümüzde cilt bakımına; sağlık amaçlı ya da kişinin kendini iyi hissetmesi gibi nedenlerden dolayı başvurulmaktadır. Cilt bakımı amacı; gözenekleri temizlemek, ciltte yer alan ölü tabakayı gidermek, cildin nefes almasını sağlamaktır. Teknolojik gelişmeler sayesinde cilt bakımında birçok yeni tedavi uygulanmaktadır.

Cilt Bakımı Avantajları Nelerdir?

Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen cilt bakımının birçok avantajı bulunmaktadır. Cilt bakımı hem sağlık hem de kişinin kendine güveni açısından oldukça önemlidir. Birçok hasta cilt bakımının ardından cildinde parlaklık, canlılık ve tazelik hissetmektedir. Günümüzde evde gerçekleştirilen cilt bakımının yetersiz kaldığı durumlar bulunmaktadır. Bu nedenle kişiler sağlık ve güzellik için medikal cilt bakımına başvurmalıdır. Medikal bakım sayesinde cilde sivilce, siyah nokta, leke oluşumu henüz başlamadan önlenmektedir. Hastaya uygulanılacak medikal cilt bakımını evde yapılan cilt bakımında ayıran özelliklerden biri de medikal cilt bakımında kullanılan ürünlerin profesyonel ürünlerden oluşmasıdır. Hastaya özel cihazlar ile uygulanan cilt bakımı, cilt tipine göre belirlenmektedir.

Cilde Bakım Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımında en önemli aşama hastanın kapsamlı cilt taramasının yapılmasıdır. Hastaya yapılan tarama sonrası cildin ihtiyaçlarını belirlenmektedir. Cilt yağ, kir ve makyaj kalıntılarından temizlenmeli ölü hücrelerden arındırılmalıdır. Tüm siyah noktalar ve yağlar alındıktan sonra cilt iyice dezenfekte edilmektedir. Ayrıca medikal cilt bakımında nemlendirici ve besleyici maske uygulanmaktadır. Cilt bakımını sonrası cildin ihtiyacına ve yapısına uygun olarak ek uygulamalar da yapılmaktadır.

Cilt Bakımında Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Gelişen teknolojiler sayesinde günümüzde uygulanan cilt bakımı tedavi yöntemleri de farklılık göstermektedir. Bunlardan biri medikal olarak gerçekleştirilen klasik bakımı olarak tanımlanmaktadır. Diğer uygulanan tedavi yöntemi ise hydrafacial cilt bakımıdır. Hydrafacial cilt bakım cihazı cildin temizlenmesine olanak sağlamaktadır. Ülkemizde de kullanılan ise hydrafacial bakım oldukça teknolojik bir cilt temizleme yöntemidir. Hydrafacial cilt bakımı vakumlu temizleme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Cilt Bakımı Çeşitleri

Sağlıklı olmak, dinç kalmak, güzelliğimizi korumak için cilt bakımı olmazsa olmazdır. Cildimize bakmanın temel kuralı ise cilt temizliğidir.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Cildimiz en büyük organımızdır. En temel görevi de dış etkilere karşı bir bariyer oluşturarak vücudu korumaktır. Bu bağlamda ciltteki kırışıklıklar, lekeler, siyah noktalar ve gözenekler cilt sağlığımız, bariyerimiz için birer ipucudur.

PRX-T farkı ile Cilt Bakımı

Tek başına bile oldukça efektif sonuçlar yaratabilen PRX-T33’ü Kliniğimizde çoğu zaman başka bir tedavi methodu ile kombine ederek uygulamaktayız. Bu kombinasyonların başında Hydrafacial cilt bakımı + PRX-T33 gelmektedir.

Klasik Cilt Bakımı

Evde düzenli olarak yapılan cilt bakımı ve temizliği elbette çok önemlidir ancak tıkanan gözeneklerin temizlenmesi ya da gözle görülmeyen fakat cildin nefes almasını ve beslenmesini etkileyen kirlerden/maddelerden arındırılması için evde yapılan uygulamalar yeterli olmamaktadır.