blank

Lokal Destek Tedaviler

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Lokal Destek Tedaviler

blank
Saç dökülmesi tedavisi; çok aşamalı ve çok yönüdür. Genelde tek bir tedavi yöntemi ile saç dökülmesi sorunundan kurtulmak pek mümkün olmaz.
Girişimsel tedaviler (mezoterapi, prp, kök hücre, saç ekimi); ağızdan destek tedaviler ya da lokal tedaviler ile desteklenir. Bu sayede daha uzun vadeli ve etkili çözümler elde edilebilir.
Saçlı deriye yüzeysel olarak sürülen spreyler, serumlar ile dermaroller ve stamp uygulamaları lokal destek tedavilerdir.
Bu çok yönlü tedaviler sayesinde saç sorunlarının giderilmesinde ve saçların büyümesinde çok daha başarılı ve kalıcı sonuçlar elde etmek mümkün olabilmektedir.

Lokal olarak uygulanan sprey, serum gibi ürünlerin belirli özelliklere sahip olması gerekir;

Bunların başında da saç köklerini besleyen kılcal damarlardaki kan akışını arttırması gelir. Saç köklerini besleyen damarların güçlenmesi sağlıklı saçlar için olmazsa olmazdır. Dinlenme fazındaki saçların büyüme fazına geçişini tetiklemesi, çok küçük moleküler yapıda olması (rahatlıkla deri altına geçiş sağlayabilmesi için) , saç derisini beslemesi sahip olması gereken diğer özelliklerdir. Elbette tüm bu etkilerinin klinik olarak kanıtlanmış olması şarttır. Her üründe olduğu gibi lokal destek tedavi ürünlerinin de etkili olması kadar, yan etkisinin olmaması bir diğer önemli koşuldur. Cilde ya da saça zarar veren kimyasallar içermemesi, alerjik reaksiyonlara neden olmaması, cilt PH’ı ile uyumlu olması ve cildin yağ dengesini koruyor olması gereklidir.
Dermaroller- Stamp-Mikroiğneleme uygulamalarının etkinliği pek çok klinik çalışma ile kanıtlanmıştır.
Minimal invaziv bir uygulama olarak tanımlanan dermapen; cildin orta tabakasına uygulanır. Dermapen uygulaması ile; kolajen üretimi artar. Uygulama bölgesinde damarlanma hızlanır ve büyüme faktörlerinin üretimi sağlanır. Dermapen uygulaması başarılı bir şekilde diğer saç büyüme tedavileri ile birlikte kullanılmaktadır.

Saç için Uygulanan Lokal Destek Tedavi Nedir?

Sağlıklı saçlara kavuşmak için kullanılan tedavi kollarından biri de lokal destek tedavileridir. Lokal destek tedavisi; saç derisine yüzeysel olarak uygulanan sprey, serum, krem, losyon uygulamalarına verilen addır. Bu tedaviler bazı durumlarda tek başına yeterli olabilirken çoğunlukla diğer yöntemler ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir.
Lokal uygulamalar saçın ve saçlı derinin ihtiyaç duyduğu maddelerin derinin üst tabakasına alımını sağlamaktadır. Derinin daha alt tabakalarına etki etmek için girişimsel yöntemler ve ağızdan tedaviler kullanılmaktadır.
Saç için lokal destek tedavilerde kullanılan ürünlerin içeriği ve özelliklere sahip olması gerekir. Bunlar şöyle sıralanabilir;

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Saç Tedavileri