blank

Gıdı Estetiği / Gıdı Lipoaspirasyon

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Gıdı Estetiği / Gıdı Lipoaspirasyon

blank

Gıdı Lipoaspirasyon ile İdeal Çene ve Boyun Görünümüne Kavuşun!

Günümüzde sağlıklı ve genç görünüm, hayatın her alanında bireyler için önemli bir rol oynamaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde estetik dünyasındaki yenilikler, istediğiniz görünüme kavuşmanızı kolaylaştırıyor. İşte bu yeniliklerden biri olan Gıdı Liposuction ile çene altı bölgenizde birikmiş yağlardan kurtulabilir ve çekici bir çene hattına sahip olabilirsiniz.

Gıdı Estetiğinin Gücü

Gıdı Lipoaspirasyon, çene altı bölgesinde biriken yağların, liposuction yöntemi ile ortadan kaldırılmasıdır.  Estetik cerrahınızın belirleyeceği orandan gıdı bölgenizdeki yağlar alınır.

Gıdı lipoaspirasyon ile yaklaşık 1 saat içinde genç dinamik bir çene hattına kavuşmak mümkün olmaktadır.

Gıdı Lipoaspirasyon Nasıl Yapılır?

Genellikle lokal anestezi altında yapılan bir operasyondur. Bazı durumlarda sedasyon ve genel anestezi ile de yapılabilir.

Öncelikle lokal anestezi uygulanır, hasta işlem boyunca hiç acı hissetmez. Yağın alınacağı alana sıvı enjekte edilir. Sıvı enjeksiyonundaki amaç ağrıyı ve kanamayı kontrol altına almaktır. Daha sonra minik bir kesi açılır (3-5 mm) ve yağı parçalamak için kanüller kullanılır. Gıdı liposuction operasyonunda, vücuttaki daha geniş bölgelerde kullanılan (karın, bacak, basen gibi) vibratörlere gerek duyulmaz.

Açılan aynı keşiden girilerek parçalanan yağlar aspire edilir (çekilir) ve işlem tamamlanır.

Gıdı Lipoaspirasyon Sonrası

Operasyon sonrasında bandaj uygulanır. Yaklaşık 1 hafta hasta bu bandajı çıkarmamalıdır.

Operasyondan 2 gün sonra banyo yapılabilir. Bölgede hafif morarma ve şişlik gözlenebilir bu tamamen doğaldır ve 1 hafta içinde düzelir.

Kişinin günlük yaşama dönmesi hızlıdır. Ancak 3 hafta ağır fiziksel aktivitelerden spordan kaçınması önerilir.

Bandaj çıktıktan sonra duruş pozisyonu ve hekiminizin direktiflerinin yapılması önemlidir.

Kimler İçin Uygun?

Gıdı Lipoaspirasyon, çene altındaki fazla yağlardan ve sarkmalardan rahatsız olan kadın-erkek için ideal bir çözümdür. Yaşlanma, genetik faktörler veya kilo değişikliklerine bağlı olarak gelişen gıdı problemleri, bu yöntemle etkili bir şekilde tedavi edilebilir.

Sonuçlar Ne Zaman Görülür? Gıdı Lipoaspirasyon Kalıcı mıdır?

Gıdı Lipoaspirasyon operasyonundan sonra sonuçlar, işlemden hemen sonra 2hafta içinde gözlenir.  Gıdı lipoaspirasyon ile yağlar tamamen alındığı için sonuçlar kalıcıdır. Etkinliği, kişinin yaşam tarzına bağlı olarak (kişinin hızla kilo alması en önemli faktördür) yaklaşık 10 yıl sürebilir.

Gıdı Lipoaspirasyon ile çene altı bölgenizde birikmiş yağlardan kurtularak, daha genç ve çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Güzelliğinizi ve özgüveninizi artıran bu etkili yöntem kısa süreli iyileşme süresiyle dikkat çekmektedir. Unutmayın, ideal görünüme kavuşmak artık hayal değil!

Op. Dr. Selahattin Tulunay

Randevu Alın

Estetik Cerrahi