blank

Soğuk Lipoliz / Bölgesel İncelme

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Soğuk Lipoliz / Bölgesel İncelme

blank
“Yiyorum yiyorum ama kilo almıyorum” diyen binde birlik azınlıkta değilseniz, vücudunuz; fazla aldığınız kalorileri yağ olarak depo eder. Hatta belirli yerlere daha fazla depo eder. İnatçı yağ olarak adlandırdığımız bu yağ hücreleri genellikle kalça, karın, sırt, kol, bacak bölgelerinde yoğunlaşır.
Yağ hücrelerinin konumunu genetikle alakalıdır. Tabi ki yaşam tarzı, hareketsizlik, stres, yanlış beslenme, metabolizma sorunları bu sorunu daha da olumsuz etkiler.
Adı üzerinde inatçı yağlardan kurtulmak, diyet ve egzersize rağmen zorlayıcı olabilir. İşte bu noktada soğuk lipoliz oldukça etkili ve ameliyatsız bir tedavi seçeneği olarak değerlendirilebilir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Lipoliz; yağ hücrelerinin yıkılması anlamına gelir. Soğuk lipoliz yöntemi ise yağ hücrelerinin kontrollü bir şekilde dondurularak parçalanması ile incelmeyi sağlayan ameliyatsız bir yöntemdir.Soğuk lipoliz ile bölgesel inatçı yağların yıkılmasını sağlamak mümkündür. Soğuk lipolizin bu kadar popüler olmasının başlıca nedenleri; tek seansta anında sonuç alınması, ve uygulamamanın oldukça konforlu olmasıdır.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Soğuk lipoliz; bel, karın, sırt, basen, bacak,dizler, kol ve gıdı bölgelerine uygulanabilir. Soğuk Lipoliz ile bölgesel zayıflama sağlanır, genel bir kilo verme yöntemi değildir. Uygulama ile bedeniniz incelirken kilonuz değişmeyebilir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz cihazının vakum başlıkları bulunur. Uygulanacak bölgeye göre küçük ya da büyük vakumlar kullanılır. Kol gıdı gibi dar bölgeler için küçük, basen bel gibi bölgeler için büyük vakum başlıkları tercih edilir.
Uygulama bölgesine özel jeller sürülür. Vakum başlıklar ile kontrollü soğuk yağ hücrelerine gönderilir. İşlem yaklaşık 45-60 dk sürmektedir. Donarak yıkılan yağ hücreleri ise lenf drenaj yöntemi ile vücuttan atılır.

Soğuk Lipoliz Ağrılı Bir İşlem Midir?

Soğuk lipoliz oldukça konforlu bir işlemdir. Danışanlar en çok soğuk uygulama sırasında ciltte soğuk yanığı oluşup oluşmayacağı konusunda endişelenmektedir. Ancak cihaz kontrollü bir şekilde soğuk vermektedir. Ciltte soğuktan kaynaklı bir hasar oluşmaz. Tedavi süresince müzik dinleyebilir, kitap, okuyabilir ya da gözlerinizi kapatıp dinlenebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Soğuk lipoliz uygulamasının yapıldığı gün 2 lt su içmesi önerilir. Bu yağların vücuttan atılmasını kolaylaştıracaktır.
Uygulamadan sonra sağlıklı beslenmek, egzersiz yapmak ise tedavinin kalıcılığını arttıracaktır.

Soğuk Lipoliz Etkileri Ne Zaman Gözlenir?

Soğuk lipoliz uygulamasından sonra yağ hücreleri parçalanır ve parçalanan bu hücreler doğal yollarla vücuttan atılmaya başlar. 2 hafta sonra işlem yapılan bölgedeki ufalma gözlenmeye başlar. Yıkılan yağ hücrelerinin tamamen vücuttan atılması için 2-3 ay geçmesi gereklidir.

Neden Soğuk Lipoliz ?

Soğuk Lipoliz ile; ciltte herhangi bir sarkma meydana gelmeden ameliyatsız tek seansta bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Teknolojik Tedaviler