blank

Gençlik Aşısı

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Gençlik Aşısı

blank
Canlı ve genç bir cilt için sağlıklı beslenme, düzenli uyku, cildin sürekli temiz ve nemli tutulması hatta egzersiz çok önemlidir.

Çevresel faktörleri değiştirmek elimizde ancak müdahale edemediğimiz 2 şey var: zaman ve genetik yapı. Zamanla tüm vücut hücrelerimiz gibi cilt hücrelerimiz de yaşlanır. Genetik yapıya bağlı olarak bazı kimselerde yaşlanma süreci daha hızlı ilerler, kiminde ise daha yavaş. Henüz ölümsüzlüğü keşfetmediğimize göre yaşlanmanın tamamen ortadan kalkmasından söz etmek imkansız. Ama gençlik aşısı ile yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve yavaşlatmak mümkün..

20’li yaşlardan sonra her sene cildimiz hyaluronik asit, kolajen ve elastin kaybeder. Devamında ise nem kaybı hatta ilerleyen dönem de yağ kaybı başlar. Mezoterapinin amacı; ciltte azalan hyaluronik asit, kolajen ve elastin gibi yapıtaşlarını geri kazandırmak ve cildin bu maddeleri kendi üretmesini de teşvik etmektir. Bu amaçla kişilerin ihtiyacına yönelik farklı ürünler cildin orta tabakasına enjekte edilir. Etkinliğine göre de bu uygulamalar değişik isimler alır; Gençlik Aşısı, Nem Aşısı, Kolajen Aşısı, Vitamin Aşısı, Paris Işıltısı, Kleopatra Aşısı, Somon DNA gibi… Şimdi çokça rağbet gören “Gençlik Aşısı”ndan bahsedelim…

Gençlik Aşısı Nedir? Ne İşe Yarar?

Gençlik aşısı; cildin hasar gören hücrelerini onaran, nem veren, sıkılaşma ve esneklik sağlayan bir mezoterapi uygulamasıdır.
Gençlik Aşısının içinde hyaluronik asit, peptitler, aminoasitler ve anti-oksidan maddeler bulunur.
Bunların içinde en sık adı duyulan madde hyaluronik asittir. Sebebi; hyaluronik asidin; hem dolgu uygulamalarında, hem eklem hareketini kolaylaştırdığı için eklem içi enjeksiyonlarda hem de pek çok mezoterapi uygulamasında kullanılmasıdır.

Gençlik Aşısının içinde bulunan hyaluronik asit; dolguda kullanılan formundan daha farklıdır. Gençlik Aşısının içindeki saf çapraz bağsız hyaluronik asit kolaylıkla tüm cilt altı tabakaya yayılır. Cilde nem verip, ipeksi bir görünüm sağlar, asla bir dolgu maddesi değildir.

Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el üzerinin gençleşmesi için uygulanabilir.

Gençlik Aşısını Kimler Yaptırabilir?

Gençlik Aşısının, isminden dolayı sadece belirli bir yaş grubuna uygulandığı düşünülür. Ancak 20-30 yaş aralığından başlayarak kadın-erkek herkese uygulanabilir.
Özellikle alkol tüketenler, sigara kullananlar, fazla solaryum ve güneşin kontrolsüz UV ışınına maruz kalanlara mutlaka tavsiye edilmektedir.
Uygulama sonrası ciltteki parlaklık ve nem artışı anında gözlenebilir.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik Aşısı, ince mezoterapi iğneleri ile cildin orta tabakasına tekrar eden enjeksiyonlarla yapılır.

Pek çok mezoterapi uygulamasında olduğu gibi işlem öncesinde anestezik kremlerin kullanılması danışanların konforunu arttırmaktadır.
Gençlik Aşısının; seans aralığı ve sayısı kişiye göre farklılık gösterebilir. Çünkü herkesin ihtiyacı ve uygulama bölgesi aynı değildir. Ancak genel olarak senede 3-4 seans planlanır.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Anti Aging Yüz - Boyun - Dekolte