Saç Tedavileri

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Saç Tedavileri

Saç tedavileri, hastanın saç dökülmesi sorununu büyük oranda durdurmayı amaçlamaktadır. Günümüzde uygulanan saç tedavileri ile canlı saç hücrelerinden saç çıkarılması mümkündür. Hastaya uygulanan saç tedavileri, var olan saç köklerinin güçlenmesini hedeflenmektedir. Ayrıca teknolojide yaşanan gelişmeler yeni saç tedavi yöntemlerinin gelişmesine de olanak sağlamıştır. Bu sayede hastaya uygulanan saç tedavileri ile hastalara dolgun ve sağlıklı bir saç görünümü kazandırılmaktadır.

Saçlar Neden Dökülmektedir?

Günümüzde yaygın olarak birçok kişide görülen saç dökülmesi sorunu çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Hastanın yaşamış olduğu saç dökülmesi sorununu etkileyen belli başlı faktörler bulunmaktadır. Saç dökülmesine etki eden en büyük faktör genetiktir. Saçlar genetik nedenler, sigara kullanımı, aşırı stres, düzensiz uyku ve düzensiz beslenme, vitamin eksikliği ya da kimyasal içeriği olan ürünlerin yoğun kullanımı gibi bir çok nedenden dolayı dökülmektedir. Saç dökülmesinin mutlaka durdurulması gerekmektedir. Bu nedenle hastaya uygun saç tedavileri gerçekleştirilmelidir.

Saç Dökülmesi Tedavileri Nelerdir?

Kişinin yaşamış olduğu saç problemlerine karşı uygulanılacak tedaviler şu şekilde sıralanmaktadır.

Saç Check-Up

Saçların insan vücudunda hayati bir önemi yok ama dış görünüşe kattığı değer ile sosyal iletişimde büyük etkiye sahip. Bu nedenle saç dökülmesi bazı kişilerde duygusal açıdan oldukça zorlayıcı bir durum olabilmekte.

Saç PRP

Yaşlanma bütün vücut hücrelerimizi etkileyen bir süreçtir. Tıpkı cildimiz, kemiklerimiz, kaslarımız gibi saçlarımız da yaşlanıyor.

Saç Mezoterapi

Saç mezoterapisi en sık tercih edilen saç destek tedavilerinden biridir. Kişiye özel seçilen mezoterapi ürünleri tekrar eden enjeksiyonlar ile saçlı deriye, özellikle sorun olan bölgelere uygulanır.

istanbul altın iğne saç mezoterapisi nedir faydaları nelerdir

Altın İğne ile Saç Mezoterapisi

Çocukların cildi nasıl pürüzsüz ve yumuşak, saçları nasıl parlak ve canlıdır öyle değil mi? Çünkü çocukların cildinde kolajen maksimum seviyede bulunur.

PDO Saç Mezoterapisi

PDO veya uzun adı ile polidioksanon, sıklıkla dikiş atılmada da kullanılan, belirli bir süre sonra vücut tarafından kendiliğinden atılan cerrahi ipliklerdir.

Ağızdan Destek Tedavisi

Vitamin, mineral, aminoasit gibi maddelere tüm hücrelerimizin ihtiyacı vardır. Vücudumuzun harika bir işleyişi bulunur; besinlerle aldığımız bu maddeleri tüm hücrelere eşit olarak dağıtmaz.

Lokal Destek Tedaviler

Girişimsel tedaviler (mezoterapi, prp, kök hücre, saç ekimi); ağızdan destek tedaviler ya da lokal tedaviler ile desteklenir. Bu sayede daha uzun vadeli elde edilebilir.