blank

Leke Tedavisi

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Leke Tedavisi

blank
Ciltte oluşan lekeler, cildimiz ile ilgili bir takım şeylerin yolunda gitmediğinin habercisi olabilir. Bazen lekeler; güneş ışınlarının cildimize hasar verdiğini söyler, bazen de yaş ile birlikte hücrelerimizin eskisi kadar canlı olmadığını anlatır. Hamilelik, ilaç kullanımı, akne, cilde hasar veren müdahaleler de leke oluşumuna neden olabilir, bazı lekeler ise sonradan değil doğuştandır. Sebebi her ne olursa olsun, ciltte özellikle yüzde yer alan lekeler pek çok kimse için can sıkıcı olabilmektedir.
Farklı leke mezoterapisi yöntemleri ile söz konusu cilt sorunları hafifletilebilmekte ve hatta giderilebilmektedir.

Leke Deyip Geçmemek Gerek

Lekelerin sebebi çoğu zaman basittir ve kolayca çözümlenebilir. Ancak bazı lekeler kanser gibi daha ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Bu nedenle kişinin cildindeki tüm lekelerini gözlemlemesi, büyüklüklerini takip etmesi ve düzenli doktor muayenesine gitmesi önemlidir.
Bu yazıda sağlık açısından tehdit yaratmayan, ancak kozmetik olarak kişileri rahatsız edebilen ve mezotapi yöntemleri ile giderilebilen lekelerden bahsedeceğiz.

Leke Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Leke tedavisinde farklı yöntemler bulunur, bazı durumlarda bu methodlar kombine de kullanılabilir.

Uygulama rahatlığı ve etkisi ile ön plana çıkan mezoterapi yönteminde; lekelerin giderilmesini, renk eşitlenmesini ve cilt dokusunun yenilenmesini sağlayan özellikteki ürünler, sorunlu olan bölgeye uygulanır.

Lekenin boyutu, özellikleri uygulama alanına göre seans sayıları farklılık gösterebilir. Ancak minimumda 4 seans planlanmalıdır.
Daha etkili sonuçlar için mezoterapi dermapen ya da altın iğne ile kombine edilebilir.
Dermapen; tek başına da uygulanabildiği gibi çoğunlukla mezoterapi ile kombine edilmektedir. Dermapen uygulamasında cilt altına aynı anda birçok mikro kanal açılır. Amaç cildin kendini onarma mekanizmasını harekete geçirmek, cilt dokusunun yenilenmesini sağlamaktır. Mezoterapi ile aynı anda uygulandığında mezoterapi ürünlerinin dermapen ile açılan mikro kanallardan cilt altına geçişi çok daha etkili olmaktadır.
Dermapen ile leke tedavisi, ortalama 4-6 seans planlanmaktadır.
Altın iğne tedavisi : Altın iğne cilt gençleşmesinde ve saç gençleşmesinde kullanılan çok etkili sonuçlar sağlayan bir yöntemdir. Altın İğne cildin kendi kendini tamir mekanizması üzerinden çalıştığı için altın iğne ile leke tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar sağlanabilmektedir. Altın iğne tedavisinde cilt altına yüksek frekanslı radyo dalgaları gönderilirek kontrollü olarak cilt altına hasar verilir. Cilt bu hasarı tamir etmek için hücreleri yeniler, kolajen sentezini arttırır sonuçta leke, kırışıklık, mat görünüm gibi pek çok cilt sorunu tek seferde çözümlenir.
Somon DNA : Etkili bir nem tedavisinin yanı sıra cilt yenilenmesi ve leke tedavisinde de yararlanılan bir mezoterapi yöntemidir.
Somon DNA cildin kolajen üretimini uyararak kırışıklıkların ve renk eşitsizliklerinin giderilmesini sağlar. Leke tedavisinde oratalama 3-4 seans olarak planlanır.
HydraFacial Cilt Bakımı : HydraFacial basit bir cilt bakımı değildir. Cildi derinlemesine temizlerken, cildin yenilenmesini, nemlenmesini sağlayan ürünlerin de cilde verilmesini sağlar. Hafif lekelerin giderilmesinde ve yeni leke oluşumunun önlenmesinde uygulanabilmektedir.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Anti Aging Yüz - Boyun - Dekolte