blank
blank

Genital Beyazlatma

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Genital Beyazlatma

blank
Genital bölgenin şeklinde ve renginde farklı sebeplerden dolayı değişim gözlenebilir. Özellikle rengin koyulaşması sıklıkla rastlanan ve bazı kadınları rahatsız edebilen bir durumdur.
Genital bölgenin kararması sağlık açısından hiçbir sorun yaratmaz ancak bazı kadınlarda özgüven sorunlarına hatta cinsellikten uzak durmaya yol açabilir. Genital beyazlatma tedavisi ile bu sorunların rahatlıkla çözülmesi mümkündür.

Genital Bölge Neden Kararır?

Vajina ve üretranın dış ölümünü saran cilt yapısına vulva denir ve kararma bu yapıda gözlenir. Genital bölgedeki bu kararmanın başlıca nedeni hormonal değişikliklerdir. Gebelik, PKOS (polikistik over sendromu)gibi rahatsızlıklar, menapoz dönemi hormon seviyelerini etkileyebilir.
Bunun dışında, tahriş, terleme, kullanılan bazı ilaçlar, o bölge geçirilen operasyonlar ya da kalıtsal nedenlerden vulvanın esmerleşmesi söz konusu olabilir.

Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölge beyazlatmanın farklı yöntemleri bulunur. Ancak biz Kliniğimizde uyguladığımız; acısız, ağrısız, iğnesiz olan işlemden bahsedeceğiz.
Genital bölge beyazlatma serumu; cilt yüzeyini tahriş etmeden peeling yani soyma işlemi yaparak cilt renginin açılmasına aynı zamanda içerdiği yararlı maddeler ile cildin yenilenmesine olanak sağlanmaktadır.
Tahriş edilmiş cilde uygulama yapılmaz. Yani genital beyazlatmadan hemen önce ağda yapılmamalıdır. Bu tarz işlemlerin üzerinden en az 5-7 gün geçmiş olması, cildin tamamen yatışmış olması tavsiye edilir.
Öncelikle işlem yapılacak alan temizlenir ve tamamen kurutulur. Genital bölge beyazlatma serumu hafif bir masajla bölgeye uygulanır, kuruması beklenir ve tekrar su ile durulandıktan sonra seans sona erer. Yaklaşık 10-15 dk süren ağrısız ve oldukça kolay bir yöntemdir.
Seans sayısı kişiye göre farklılık göstermekle birlikte; 7-10 gün arayla yapılan 2-3 seansta sonuç elde edilebilmektedir.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Anti Aging Vücut