blank

Somon DNA

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Somon DNA

blank
Cildimizde gözlenen yaşlanmaya bağlı oluşan değişikliklerin temel nedeni bazı proteinlerin azalmasıdır. Medikal estetik alanında yapılan pek çok uygulamanın etki mekanizması ciltte azalan bu proteinlerin (kollajen, elastin gibi) üretiminin artmasına dayanır.
Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalar göstermiştir ki; somon balığının DNA’sı kolajen başta olmak üzere cildimizde yaşlanmaya bağlı azalan proteinlerin yeniden üretilmesini sağlamaktadır.
Sadece bununla da kalmaz, Somon DNA hacminin 10 katı kadar nem tutabilmektedir. Yani tam bir nem bombasıdır.

Somon DNA Nasıl Uygulanır?

Danışanlarımız tedavi sırasında bir rahatsızlık hissetmesin diye uygulamadan 30 dk önce lokal antestezik krem uygulaması yapılır.
İnce insülin iğnesi ile sorunlu olan bölgelerde deri altına enjekte edilir.
Tek başına ya da çok yönlü ve daha etkili tedavi için diğer mezoterapi ürünleri ile birlikte uygulanabilir. Bu bağlamda Somon DNA, DMAE ile ya da NCTC ile harika kombinasyonlar oluşturur. DMAE (Dimetil amino etanol) ‘nın başlıca etkisi cilt sarkmalarını ortadan kaldırması ve hücre yaşam süresini uzatma yönündedir. NCTC ise elastin, kollajen gibi proteinlerin sentezini sağlayarak cilde istenen canlılığı kazandırır.
Uygulama 30-45 dakika sürer, kişinin günlük hayatını aksatan bir uygulama değildir. Cilt hassasiyetine göre hafif kızarıklık gözlenebilir.
Göz çevresi de dahil tüm yüz ve boyuna uygulanabilir.

Kimler Somon DNA Uygulaması için Uygun Adaydır?

Kırışıklık, sarkma, lekelenme sorunu olanlar, nemini ve elastikiyetini yitiren cilde sahip olan kadın ve erkekler uygun adaylardır.
Ancak; hamileler, kan pıhtılaşma sorunu olanlar, felç geçirme riski olanlar ve kalp rahatsızlığı olan kişilere somon DNA uygulaması tavsiye edilmemektedir.

Ne Zaman Etki Gösterir? Etki Süresi Ne Kadardır?

Somon DNA uygulamasının ciltte yarattığı etkiyi anında fark etmek mümkündür. Bu etki her seansta katlanarak devam eder.
Yaklaşık 12 ay boyunca etkisi sürmektedir.

Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Kişinin ihtiyacına bağlı değişmekle birlikte genellikle 15 gün ara ile uygulanan 3 seansta yeterli etkinlik sağlanabilmektedir.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Anti Aging Yüz - Boyun - Dekolte