blank

IV / Damar içi NAD

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

IV / Damar içi NAD

blank

Bağışıklığımızı desteklemek ve vücudumuzun potansiyelini en üst düzeye çıkarmak amacıyla yurt dışında “IV Drop” olarak bilinen damar yolu tedavileri oldukça popüler hale gelmiştir. Bu yazıda, bu tür tedavilerden biri olan IV NAD+ tedavisinden bahsedeceğim.

IV NAD+ tedavisi, “Nikotinamid Adenin Dinükleotid” olarak bilinen önemli bir koenzimin kısaltmasıdır. NAD+, vücudumuzdaki hücresel enerji üretimini sağlayan bir bileşendir ve bir bakıma vücudun “gençlik enzimi” olarak kabul edilir. NAD+, enerji seviyelerini artırarak vücudu daha dinamik hale getirir ve dayanıklılığı artırır. Ayrıca yaşlanma sürecinde azalan NAD+ seviyelerini yeniden dengeleyerek yaşlanma etkilerini yavaşlatma potansiyeline sahiptir. Bunun yanı sıra NAD+’ın sinir hücreleri üzerinde önemli etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle nörodejeneratif hastalıkların (örneğin Alzheimer ve Parkinson) tedavisinde koruyucu veya destekleyici bir rol oynayabilir. NAD+ ayrıca ruh hali ile ilişkilendirilen serotonin seviyelerini artırma yeteneğine sahiptir.

Özetle, IV NAD+ tedavisi vücuda gençlik etkisi kazandıran, enerji seviyelerini artıran, vücut direncini yükselten, depresyon ve anksiyeteye iyi gelen, Alzheimer, Parkinson gibi nörodejeneratif hastalıkların tedavisine destek sağlayabilecek bir tedavi seçeneğidir. Bu tür tedaviler, bağışıklığı güçlendirmek ve vücudu daha sağlıklı hale getirmek isteyen kişiler için önemli bir seçenek olabilir.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Sağlıklı Yaşam