blank
blank

Anti Aging Vücut

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

blank

Vücut Mezoterapisi

Vücut mezoterapi, halk arasında en çok bölgesel zayıflamada kullanılan bir yöntem olarak bilinmektedir. Tedavi, günümüzde yaygın olarak uygulanmaktadır. Hastanın sorunlu bölgesine küçük dozlarda ilaçların enjekte edilmesi ile yağ hücrelerini azaltmayı amaçlayan vücut mezoterapi özellikle kadın hastalar tarafından rağbet görmektedir. Vücut mezoterapisinde hastanın cilt altına enjekte edilen ilaçlar sayesinde hastanın metabolizması hızlanmaktadır. Böylelikle hasta bölgesel olarak zayıflamakta ve istediği görünüme ulaşmaktadır.

Vücut Mezoterapisi Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Vücut mezoterapisi tedavileri şu şekilde sıralanmaktadır;

Vücut Mezoterapi Nasıl Uygulanmaktadır?

Vücut mezoterapi ile ilgili bölgede cildin altına çeşitli ilaçlar enjekte edilmektedir. Bu yerleştirilen ilaçlar sayesinde yağ hücrelerini azaltarak hastanın metabolizması hızlandırılmaktadır. Vücut mezoterapisinde hastaya uygulanılacak seans süresi bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Genel itibarıyla mezoterapi süresi 15 ila 30 dakika sürmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 5 ila 10 gün arası 1 seans uygulanmaktadır. Sonrasında ise ayda 1 koruma seansı uygulanarak hasta takip edilmektedir. Ayrıca 8 – 12 ayda bir olacak şekilde mezoterapi kürü tekrarlanabilir.

Tedavi sonrasında hastanın dinlenmesini gerektiren herhangi bir durum bulunmamaktadır. Hasta normal günlük hayatına devam etmektedir. Gündelik yaşam aktivitelerini devam ettirmektedir. Ancak hasta vücut mezoterapisi tedavi süresi boyunca güneş banyosu ve solaryumdan kaçınmalıdır. Vücut mezoterapi uygulaması gerçekleştiren hastaya, tedavi kürü sonunda ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileşmektedir. Hasta, ciltteki hassasiyetin iyileşmesi ardından güneşlenebilir. Tedavi sürecinin tamamlanması sonrasında hastanın güneşlenmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Anti Aging Vücut

İğneli Mezoterapi

Vücudumuz ihtiyacından fazla alınan besinleri yağ olarak depo eder. Bazı kişilerde; yağ depo edilen yerler daha belirgindir; karın, simitler, kalça, iç bacak, kollar, gıdı gibi.

Selülit Tedavisi

Selülit; cildin epidermis ve dermis katmanlarında yağ hücrelerinin şekilsizce birikmesiyle ortaya çıkan ve cilt üzerine girintili çıkıntılı (portakal kabuğunu andıran) görüntüye neden olan bir sorundur.

Çatlak Tedavisi

Cildimizin yapı taşı kolajen ve elastin proteinleridir ve onlar sayesinde cilt esnek ve gergindir. Kolajen ve elastinden oluşan lifler, dayanabileceklerinden daha fazla gerilirse yırtılır.

Genital Beyazlatma

Genital bölgenin şeklinde ve renginde farklı sebeplerden dolayı değişim gözlenebilir. Özellikle rengin koyulaşması sıklıkla rastlanan ve bazı kadınları rahatsız edebilen bir durumdur.

Koltukaltı Beyazlatma

Kadınlar için; tıpkı genital bölgedeki gibi koltukaltında da gözlenen kararmalar estetik açıdan sorun yaratabilmektedir. Kişinin özellikle yazın istediği kıyafetleri giyememesine, öz güveninin azalmasına neden olabilir.