blank

İğneli Mezoterapi

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Bölgesel Yağlanma Nedir? Bölgesel Yağlar Nasıl Giderilir?

Videoyu oynat
Vücudumuz ihtiyacından fazla alınan besinleri yağ olarak depo eder. Bazı kişilerde; yağ depo edilen yerler daha belirgindir; karın, simitler, kalça, iç bacak, kollar, gıdı gibi. Bu durum bölgesel yağlanma olarak adlandırılır ve maalesef bölgesel yağlar çok inatçı olabilmektedir. Diyet ve egzersiz bile çoğu zaman bu yağların erimesi için yeterli olmayabilir.
Bölgesel yağlanma gözlenen alanların yerleri ise genellikle genetik yani kalıtsaldır. Fazla kilosu olmayan kişilerde bile bu durum gözlenebilir. Örneği kişinin kol ve bacaklarında yağlanma olmamasına rağmen, karın bölgesinde bir türlü erimeyen yağlanma olabilir. Bu da orantısız bir görünüme ya da kişinin olduğundan daha iri görünmesine neden olabilir.
Bölgesel yağların giderilmesinde oldukça etkili olan yöntemlerden biri de iğneli mezoterapidir.
blank

İğneli Lipoliz Nedir?

İğneli lipoliz, inatçı yağları azaltmada ve cilt sıkılaşmada etkileyici sonuçları sayesinde ameliyatsız yağ aldırma tedavileri arasında haklı bir üne kavuşan vücut mezoterapi yöntemidir.
Lipoliz; yağ hücresinin parçalanması anlamına gelir. İğneli denilmesinin nedeni ise yağ yıkıcı özelliği olan ürünlerin iğne ile yağlanmanın azalmasının istendiği bölgeye enjekte edilmesidir.

Kliniğimizde iğneli lipoliz yönteminde yüksek etkinlik sağlamak için tek bir ürün değil 3 farklı mezoterapi ürünü aynı anda kullanmaktayız:

Fosfodilkolin : Yağ hücrelerinin yıkımını ve temizlenmesini uyarır. Yağ yıkıcı enzimleri aktive eder, yağ çözünürlüğüne yardımcı olur.
L-carnitine : Normaldede vücudumuzda bulunan yağ yıkıcı etkisi olan bir enzimdir. L-carnitine ayrıca yağ yıkıcı etkisi olan diğer ürünlerin etkisini arttırır.
Organik silikon : Silikon diğer adı ile silika hücre metabolizmasını etkilemeden yağ hücrelerinin yıkılmasını sağlar.Ayrıca hücre metabolizmasının ve hücre bölünmesinin düzenleyicisi ve normalleştiricisi olarak görev yapar.

İğneli Lipoliz Nasıl Uygulanır?

İlk aşama konforlu bir deneyim yaşamanız için uygulama bölgesine lokal anestezik kremlerin sürülmesidir.
Sonra cilt dezenfektan ile temizlenir.
Uygulama yerleri işaretlenir. Sonra alanın büyüklüğüne ve yağ dokusunun kalınlığına göre mezoterapi ürünleri iğne ile enjekte edilir.
İğneli lipolizde direkt yağ dokunun içine uygulama yapılır. Yağ hücreleri yıkılırken aynı anda kolajen ve elastin üretimi de artar bu da yağların erirken, ciltte sarkmaların oluşmasını önler.

İğneli Lipoliz İşlemi Ağrılı Mıdır?

Kliniğimizde her uygulama öncesi mutlaka lokal anestezik kremler ile bölgenin uyuşmasını sağlamaktayız. Ayrıca iğneli lipolizde kullandığımız iğneler insülin iğnesinden bile 10 kat daha ince olan ve hayalet ya da görünmez iğne olarak adlandırılan iğnelerdir. Yani iğneyi hissetmezsiniz ancak ilk birkaç saniye, mezoterapi ürünün yakıcı etkisi duyulabilir. Bu da oldukça kısa sürelidir.
Kimler İğneli Lipoliz Yaptırabilir?
Lipoliz mezoterapisi genel zayıflama yöntemi değildir. Bölgesel yağların giderilmesini sağlar. Hamile ve emziren annelere önerilmemekle birlikte, bölgesel yağlanma sorunu olan 18 yaş üzeri tüm kadın ve erkekler iğneli lipoliz için uygun aday olabilir.
İğneli Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
İğneli lipoliz; bölgesel yağlanmanın gözlendiği her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir:
En sık tercih edilen bölgelerdir.
İğneli Lipoliz Kaç Seans Uygulanmalıdır? Etkileri Ne Zaman Gözlenir?
İhtiyaç duyulan seans sayısı hastaya göre değişmekle birlikte çoğu durumda en az 3 seans tekrarlanır.
Sonuçlar daha ince yağ dokusu olan alanlarda (gıdı, kol altı gibi) 2 hafta içinde; daha kalın yağ dokusuna sahip alanlarda (basen, karın gibi) 4 hafta içinde gözlenebilmektedir.
İğneli Lipoliz ile Kilo Vermek Mümkün Müdür?
İğneli lipoliz genel bir kilo verme yöntemi değildir. Ancak bölgesel olarak incelme sağlar.
İğneli Lipolizin Etkisi Ne Kadar Sürer?
İğneli lipoliz uygulaması ile birlikte; günde en az 2,5 lt su içmeye, düzenli beslenmeye ve egzersiz yapmaya özen gösterirseniz aynı bölgede tekrar yağ oluşumu gözlenmez.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Anti Aging Vücut