blank

Sağlıklı Beslenme

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

blank
Sağlıklı Beslenme Hakkında
“Bana ne yediğini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” demiş 1755-1826 yılları arasında Fransa’da yaşamış ünlü gastronom Brillat-Savarin.
Yaklaşık 200 yıl önce Savarin; ünlü olan bu sözünü söylerken sağlıklı beslenmeye atıfta bulunmamış olsa da günümüzde biliyoruz ki tercih ettiğimiz besinler, tüm beden sağlığımızı hatta ruh ve zihinsel sağlığımızı direkt etkilemekte.
Hadi bugün bir karar verin ve daha sağlıklı seçimler yaptığınıza dikkat edin

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Saçların Sırrı : Dengeli ve Yeterli Beslenme

Saçlarımız çoğumuzun en değerli aksesuarıdır. Fakat aksesuardan ziyade organ gibi düşünülmelidir.

Sürdürülebilir Beslenme

Sürdürülebilir beslenme gittikçe artan dünya nüfusunu sağlıklı şekilde besleme ve aynı zamanda doğayı, içinde yaşadığımız gezegeni israfı azaltarak koruma amacıyla ortaya atılmıştır.

Ülseratif Kolit ve Tıbbi Beslenme Tedavisi

Ülseratif kolit, bağırsakların kolon kısmını döşeyen mukoza yapısının iltihaplanması ve ülserleşmesi hastalığıdır.

Küçük Tüyolarla Kilo Verme Ve Davranış Değişikliği Adımları

Market alışverişlerini tok karnına yapmak, Liste ile alışverişe çıkmak ve liste dışına çıkmamak, Yemeye hazır paketli gıdalardan satın almamak...

İnsülin Direnci ve Tıbbi Beslenme Tedavisi

Birçok kronik rahatsızlıkta olduğu gibi insülin direnci ile de savaşabilmek için esas yapılması gereken kalıcı yaşam tarzı değişiklikleridir.

Kahve Zayıflatır Mı?

Kahvenin içeriğindeki kafein dünyadaki en yaygın kullanılan psikoaktif maddedir. Kafein günümüzde de yağ yakıcı destek olarakta kullanılmaktadır. Yağ yakımına destek olurken metabolizmayı da hızlandırır.

Doğru Diyet Nasıl Olmalıdır?

Son dönemlerde kahvaltıyı önermeyen uzmanlar olsa da bu durum kişiden kişiye göre değişim gösterir. Eğer kahvaltı alışkanlığınız yok ve öğle yemeğinde miktarı artırmıyorsanız bu durum da sizi iyi hissettiriyorsa kahvaltı yapmayabilirsiniz.

Yeşil Çay mı Beyaz Çay mı?

Beyaz çay aslında çay tipleri arasında en yüksek antioksidan kapasiyete sahip olanıdır. Aynı zamanda yağ üretimini baskılayıcı ve var olan yağlar üzerine parçalayıcı etkisi olduğu da kanıtlanmıştır.

Bağışıklığı Kuvvetlendiren Besinler

Zararlı etkilerinden korunmanın en etkili yollarından biri bağışıklık sistemimizi kuvvetli tutmak. Bunun içinde beslenmemiz büyük önem taşıyor. Peki neler yapmalıyız?

Gece Yemeleri Nasıl Önlenir?

Danışanlarımın ilk görüşmelerinde genelde şu cümleyi çok sık duyarım. Gün içerisinde yemek yemek aklıma gelmiyor, bütün gün hiç bişey yemesem de olur ama eve gelince bütün gece bişeyler yiyorum, hatta bazen uykudan uyandığım bile oluyor. İşte bunun adı ‘ Gece Yeme Sendromu’