blank

Safir FUE Saç Ekimi

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Safir FUE

blank
Günümüzde ekimi alanında da daha yoğun ve doğal görünümler elde etmek için yeni teknolojilerden faydalanılmaktadır. Safir bıçakların kullanılması ile modern saç ekim tekniği olan FUE bir adım daha öne çıkmaktadır.

Safir Bıçak Nedir?

Saç ekiminde yoğun ve doğal bir görünüm elde etmek için her aşama büyük önem taşır. Ekim yapılacak alanlara kanal açılması da bunlardan biridir. Kanal açılması sırasında dokunun zarar görmemesi, kan dolaşımın bozulmaması oldukça önemlidir. Bunun için kanallar “safir uçlu” bıçaklar ile açılmaktadır.

Safir uçlu bıçaklar, çelik aletlere göre ciddi avantajlara sahiptir:

Ekilen greftlerin tutması ve doğal görünüm elde etmek için önemli noktalardan biri de ekim yapılacak alana açılan kanalların standart çelik yerine “safir uçlu bıçaklar” ile yapılmasıdır. Safir uçlu bıçaklar keskinliklerini kaybetmez. Bu sayede kanal açılırken ekstra doku zararına ve kan dolaşımının bozulmasına neden olmaz. Dokunun sağlam ve kan dolaşımının iyi olması ekilen saç köklerinin tutma oranını artırmaktadır. Ayrıca tüm kanallar aynı boyutta açıldığı için doğal görünümü desteklenmiş olur.

Safir FUE’de gerçekleştirilen adımlar şöyledir:

1- Saç ekimi operasyonunun planlanması
Hekim detaylı olarak saç muayenenizi gerçekleştirir. Bunun için saç ve saçlı deriniz analiz edilir, tıbbi geçmişiniz, yaşayış şekliniz, beslenme rutininiz, günlük alışkanlıklarınız.. kısaca fizyolojinizi ve psikolojinizi etkileyebilecek herşey detaylı olarak öğrenilir. Saç check-up ile yaşadığınız saç sorunlarının kaynağı tespit edilir ve saç ekimi ile birlikte ağızdan destek ve lokal destek tedavileriniz de planlanır.
2- Ekim yapılacak alanların belirlenmesi
Hekim “Altın Oran” hesaplarına göre hastaların yüz anatomisine en uygun olan ön saç çizgisi ve diğer ekim alanlarını belirler. Bu aşamada elbette hastaların istekleriniz dikkate alınmalı ve antat kalınmalıdır.
3- Lokal anestezi ve greftlerin toplanması
Lokal anestezi uygulaması yapıldıktan sonra donor bölgedeki greftler toplanır. Bu aşamada hastalara ekstra konfor sağlanabilir. Standart lokal anestezi uygulamalarında kullanılan iğneler uyuşma başlayana kadar kafa derisi oldukça hassas ve acıya duyarlı olduğu için hastaların sıkıntı yaşamasına neden olabilmektedir. Bunun önüne geçmek amacı ile “basınçlı enjeksiyonlar” ile anestezi sağlanabilmektedir. Basınçlı enjeksiyonlar sırasında hastalar hiç bir acı hissetmezler.
4- Ekilecek alanın hazırlanması/ Kanalların açılması
Saç ekiminde yoğun ve doğal bir görünüm elde etmek için her aşama büyük önem taşır. Ekim yapılacak alanlara kanal açılması da bunlardan biridir. Kanal açılması sırasında dokunun zarar görmemesi, kan dolaşımın bozulmaması oldukça önemlidir. Bunun için kanallar “safir uçlu” bıçaklar ile açmaktadır.
5- Greftlerin yerleştirilmesi
Donör bölgeden alınan greftler safir uçlu bıçaklarla açılmış kanallara tek tek ve dikkatlice yerleştirilir.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Saç Ekimi